środa, 21 grudnia 2016

podsumowanie roku ;)

Może nieco zbyt wcześnie, ale grudzień to grudzień, coś podsumować można, a z pewnością mijający rok.
Dziś bez zbędnego "tekstowania" publikuję zdjęcia, które szczególnie zapadły mi w pamięć.
Zrobiły to (zapadnięcie) z różnych powodów, niekoniecznie estetycznych (znacie mnie już na tyle).
Ale ponieważ na co dzień uprawiam dokumentalistykę życia lasu, pozwoliłem sobie tym razem nieco bardziej uszczelnić bramki krytycyzmu i dołożyć więcej starań, by ten przedświąteczny pakiet był milszy dla oka niż tylko jesienny las w deszczu ;) No i pozwalam sobie na nieco więcej zdjęć, co przy założeniu, że zapadły mi w pamięć oznacza, że ciągle z tą pamięcią nie jest tak źle :)))
Jest tu kilka zdjęć z poprzednich lat ale najwyraźniej nie umiem o nich zapomnieć ;)
Zaznaczam, że niektóre zdjęcia znalazły się tu, ponieważ kojarzą mi się ... np. z sytuacjami czy osobami, z którymi tego dnia byłem w lesie, a niekoniecznie zdjęcie to prezentuje.

Post dedykuję Wam Wszystkim, moim ukochanym Czytelnikom, a korzystając z chwili, składam życzenia pogodnych Świąt, radosnych, rodzinnych oraz zdrowia, które pozwoli Wam kontynuować Wasze pasje. Wszystkim nam życzę spokoju na Świecie, mądrości rządzących (upsss ... chyba nierealne), tolerancji, miłości i zrozumienia dla ludzkich odrębności, przekonań czy wierzeń.
Różnimy się i czas najwyższy uznać to za wartość. Zgodnie z prawem entropii potencjał jest pochodną ... bałaganu! Tam gdzie są różnice, tam jest energia. Korzystajmy z tego. Ludzi nie może spotkać nic gorszego niż standaryzacja, unifikacja. To wyrok dla kreacji, odrębności i autonomii. ;)
Całuję i życzę miłego oglądania!

p.s.
oczywiście jeszcze w tym roku ukaże się wiele opowieści :))))I na zakończenie dzielna Kuśtyczka, która zdobyła wyjątkową sympatię i szczególnej rangi komentarze :)
31 komentarzy:

 1. No Krzysztof piękną serię dałeś perełek ze swojego dorobku fotograficznego,a wśród tych zdjęć mam również wytypowanych kilka diamentów. Tobie również życzę zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o, dziękuję Pawle :) po Twoim komentarzu przyglądam się zdjęciom czy rzeczywiście tak jest i co widzę? 50% to jelenie ha ha ha haah to chyba jednak jakaś choroba :)))) Zdjęcia wybierałem wyłącznie wg moich wspomnień fajnych chwil i jak to mówią, jak się człowiek nie obróci, to dupa i tak z tyłu. U mnie tak chyba jest z tymi jeleniami :)))Pozdrowionka! ;)

   Usuń
 2. I cóż ja mam więcej napisać niż tylko - piękne, piękne podsumowanie. Oglądanie takich zdjęć to naprawdę wyjątkowe przeżycie. Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję Patrycjo, wzajemnie i zapraszam po więcej ;)

   Usuń
 3. To że jelenie to wcale mnie to nie dziwi,powiem więcej mnie to cieszy że one tu są :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. są tu, bo są w lesie i niech tak zostanie ;)

   Usuń
 4. Krzysiu, jestem pod wrażeniem opowieści z leśnej karuzeli pór roku. Piękne podsumowanie, dużo ze zdjęć mnie zaskoczyło, każde zatrzymało wzrok i dały się zasłuchać w sobie... Życzę Ci również miłych, rodzinnych i pogodnych Świąt oraz kolejnych 'diamentów' w nowym roku :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kalinko, serdeczności, mam nadzieję w nadchodzącym roku zasłużyć na kolejne takie komentarze :)

   Usuń
  2. a ja mam nadzieję cieszyć oko takimi pięknymi spotkaniami :) Całuję świątecznie z pępka Mazowsza

   Usuń
 5. I mnie się przypomniały posty związane z tymi zdjęciami. Najpierw chciałam napisać, że najpiękniejszy jest szpicak na śniegu, potem, że dzik, potem jelenie za pniakiem, potem parada dzików, w końcu uznałam, że wszystkie są piękne. To był dobry rok, oby następny przyniósł Ci równie piękne spotkania. Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie Ci dziękuję Grażynko, za serdeczność, za wyjątkowe komentarze, za swoistą wierność :) Wszystkiego najlepszego Ci życzę!

   Usuń
 6. Fajnie wyszło. Świątecznie pozdrawiam, Piotrek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piotrze i Ciebie i Małgosię serdecznie pozdrawiam :) Dziękuję!

   Usuń
 7. Wspaniałe fotografie i niesamowite momenty na nich uchwycone!!! Oj, będę do tego postu bardzo często zaglądał :) Takie fotografie i historie z nimi związane to wielka inspiracja do własnych obserwacji! I za to bardzo dziękuję Panie Krzysztofie. Wesołych Świąt życzę wszystkim!
  Przemek Chróściewicz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przemku, nie ma chyba przyjemniejszej informacji, niż ta, że to co robimy, co udało nam się zrobić, okazało się dla kogoś inspirujące. Dziękuję Ci i zapraszam serdecznie:)

   Usuń
 8. Pięknie!!! Łezka w oku się kręci. Kolejny rok mija. Trochę uwieczniłeś naszego lasu. Zwierzaki jak zwykle uroczo pokazane. Dziękuję za wspólne wyprawy i dyskusje na FB:) Wszystkiego Dobrego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marcinie, wspólne wyprawy z Tobą to wielka przyjemność. Dyskusje na Fb mniej :))) żartuję! Serdecznie Ci za wszystko dziękuję za wyprawy, za filmy, za dyskusje i za jelenia! ;) Pozdro i do kolejnego!

   Usuń
 9. Świetne wspomnienia, piękne fotografie, widzę że to był bardzo fotograficzny rok dla Ciebie i dlatego życzę Ci abyś w przyszłym roku cieszył się przyrodą nie mniej, zdrowych i wesołych świąt :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marcin, i Tobie udanych foto-łowów życzę. Powodzenia w Nowym Roku! :)

   Usuń
 10. U nas tak: Klika się na pierwsze zdjęcie, które się powiększa, a pozostałe można już z biegu oglądać, jak prezentację:) Posadzić dziatwę przed ekranem, w tle puścić adagio z "Łowcy jeleni" lub inny lubiany utwór. Dziękuję za ten miły prezent świąteczny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy te zdjęcia oglądają dzieci, to dla mnie szczególna radocha! Dziękuję :)

   Usuń
 11. Zdjęcia obejrzałam z ogromną przyjemnością a nawet wzruszeniem. Ich różnorodność jest bardzo interesująca.
  Dziękuję i życzę dużo radosnych chwil podczas świąt!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak siebie znam, to większość tych chwil spędzę w lesie :))) Moja ukochana rodzina ma ze mnę ciężko ;)

   Usuń
  2. Znam to doskonale już od urodzenia. Mój Ojciec był myśliwym i wędkarzem. Odziedziczyłam po nim żyłkę myśliwską ale ja poluję z aparatem fotograficznym tak jak Ty.

   Usuń
  3. przez lata wędkowałem, konkretnie spinningowałem. Startowałem kilka razy w mistrzostwach Europy, miałbym czym się pochwalić, wszystkie ryby wypuszczałem ale i tak uważam, że to były czasy mojego barbarzyństwa :)

   Usuń
 12. Całkiem sporo z tego wyboru fotografii mam też zapadnięte. No i Kusśtyczka przypomniana i te piękne podziały i Boskie światłości na las spływające cała super wspomnikowa kolekcja. Leśny działaj, jak zwykle będziemy czekać na następne zdjęcia do pamięciowego albumiku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przyszłym roku mam ambitne plany, oby się część udało zrealizować :)
   - kruki - przygotowanie do edycji
   - kontynuacja audycji radiowych
   - blog
   - interpelacja ustawy łowieckiej
   - działania lokalne
   - przynajmniej dwie duże akcje sprzątania

   Usuń
  2. WoW Leśny! Chyba muszę znaleźć przepis na jakiś biosyrop energetyzujący:))

   Usuń
 13. Wspaniała kolekcja! Czego tu nie ma! Są nawet owady! A zdjęcie z sierpem Księżyca, drzewem i zachodem po prostu mnie rozwaliło. Czasem tak mam - zobaczę zdjęcie i mnie całkowicie powala na kolana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. każdy z nas tak pewnie ma i to jest piękne! Mam w głowie zdjęcia, które pamiętam od dzieciństwa lub młodości i już zawsze będą dla mnie tymi naj! :)Serdecznie Ci dziękuję za wybranie tego zdjęcia. Bardzo je lubię.

   Usuń
 14. Ale podsumowałeś cudnie! Piękne zdjęcia, locha z małymi wymiata.. i te "latające" sarny... Piekne, piękne!! :) :)

  OdpowiedzUsuń