niedziela, 24 maja 2015

Potęga Puszczy!

Wczoraj natychła mnie swoim postem Ewa Rubczewska, więc dziś również zrobiłem kilka porankowych mgiełek. Znacie mnie, jestem pejzażowym ignorantem, więc oczywiście nie zabrałem szerokiego szkiełka. Było tak cudownie, że miałem do siebie wysłowiony żal za indolencję i lekce sobie ważenie takich okazji. Zrobiłem to, co jedynie mogłem zrobić, czyli uprawiałem fotografię pejzażową ... teleobiektywem! To u mnie normalka. Mimo wszystko mam nadzieję, że przekażę namiastkę dzisiejszego świtu.

 to zdjęcie ma tytuł i owszem - "Ptak" Nawet zwykła droga do Szczęsnego wyglądała dziś jak nadobna dama w tiulach i mglistych koronkach.


Ale, ale, przecież ja nie o tym i bynajmniej nie po to! Przecież wiadomo, że muszą być zwierzaki i najchętniej żeby były duże :) Otóż i one, piękne jelenie uchwycone w satrodrzewiu, tak jak lubię najbardziej.

A o zdjęciu poniżej marzyłem od lat! Jeleń sfotografowany w puszczy w taki sposób i w takiej sytuacji, w której drzewa tworzą szczelną ścianę! Nie ma prześwitów, nie ma trzecich planów, jest tylko On i bezdyskusyjny, bezkompromisowy las, którego oczywista potęga budzi respekt. Widzieliście dziesiątki moich zdjęć jeleni. Były z bliska i z bardzo bliska, były środowiskowe i w ogóle różne. Może to Was zaskoczy, ale zdjęcie poniżej, będzie należało do jednych z moich najbardziej ulubionych, wyczekanych i zgodnych z marzeniami!


Wszechświat wynagrodził mnie dziś za wiarę, za wysiłek i konsekwencję - energia krąży i wraca - dziękuję! ;)

22 komentarze:

 1. Pierwsze zdjecie !! zatytulowane ptak i to wlasciwy tytul. Jeszcze czwarte...piekny jest wczesny poranek....ktora to byla godzina? pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) tak, to tytuł dla spostrzegawczych :) wszystkie mgiełki robiłem mniej więcej od 4.30 do 4.45. dziękuję za opinię i oczywiście za kolejne odwiedziny! :)

   Usuń
 2. Publikowanie postów w niedzielę pozwala mi na rodzinne oglądanie (czyli ponownie z mateczką). Tak więc komentarz możesz traktować jako podwójny. Nie jesteśmy oryginalne i pierwsze zdjęcie - masakra. Mama powiedziała, że widoczki absolutnie wszystkie mogłyby zawisnąć u niej w domu. Ja wybieram jeszcze ścianę drzew, nawet bez jelenia. Doskonałe i potwierdzają niezwykłość sosen i świerków warm-mazurskich. Są monumentalne i na tym zdjęciu to pięknie widać. Zawsze miałam takie uczucie, że jestem już w domu, gdy wracając z Torunia pociąg zatrzymywał się na ostatniej stacji przed Iławą. Las stawał się wysoki, sosny proste i okazałe w porównaniu z kujawskimi pokręconymi i jakby karłowatymi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grażynko, pozdrów MAMĘ ode mnie, dzięuję Wam za taki ekomplementy, przekażę je naturze, bo to jej zasługa! Oczywiście jestem zakochany w Naszych sosnach i świerkach i całkowicie podzielam Twoje zdanie :)

   Usuń
  2. Dobra Ludzie przekażę mamie tylko nie wiem której; mojej czy Pani Grażyny

   Usuń
  3. :) o cholerka, przepraszam Cię, Beatko, tak się spieszyłem z odpowiedzią, pisałem to w czasie gdy odwiedzili nas przyjaciele z Kanady i szwagrostwo ... brak koncentracji!

   Usuń
 3. Rzeczywiście, wymarzone zdjęcie jest naprawdę świetne. Te monumentalne drzewa, jakby las opanował cały świat i tylko dla jelenia miejsca starczyło! Reszt zdjęć, oczywiście, też świetna, a "Ptak" wyjątkowy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o ja, z tym miejscem pozostawionym dla jelenia ... lepiej bym tego nie ujął! dziękuję za opinię jak również za inspirację! ;)

   Usuń
 4. Niesamowite!!! Jestem zachwycona tymi mgielnymi krajobrazami! A jeszcze ten gość między drzewami na dokładkę, super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki Husky! bardzo się cieszę, że spodobały Ci się te prace!

   Usuń
 5. A mnie ten płomień mgły urzekł. jakby przeszedł mokradło, zrobił swoje i zbliża sie do lasu, no i oczywiście jeleń w sosnach. Świetne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję, dziękuję, jakie to fantastyczne, że każdemu podoba się coś innego :)

   Usuń
 6. Pierwsze i ostatnie są naj,naj.Aczkolwiek na ostatnim zdjęciu brakuje mi małego ale istotnego szczegółu który podniósł by walory tej fotki na jeszcze wyższe wyżyny fotografii.Żeby nie przedłużać na głowie tego jelenia brakuje mi dorodnego poroża.Oczyma wyobraźni je widzę i pieję z zachwytu.A może by tak się pobawić w PS ? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paweł, gdyby ten jeleń, na tym zdjęciu miał dorodne poroże, to mógłbym już zakończyć swoją przygodę z fotografią przyrodniczą, a tak, ciągle coś jeszcze będzie mnie wyrywać z łóżka o śicie ;)

   Usuń
 7. Tomek Bałdyga
  a czemu te zdjęcia mają nietypowy format? to chyba nie jest złoty podział?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to jest klatka 4 : 3, w zasadzie dosyć często wykorzystywana. Tak kiedyś ustawiłem aparat i tak pozostało :)

   Usuń
 8. Przepiękne krajobrazy! Najbardziej podoba mi się pierwsze zdjęcie.Super klimat!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiem, wiem, bo mgliste i kojarzy Ci się z Biebrzą ;)

   Usuń
 9. Takie zdjecia uwielbiam najbardziej - las, promienie słońca przebijające się przez drzewa, mgła - cudnie ;)

  OdpowiedzUsuń