czwartek, 20 sierpnia 2015

no i sam nie wiem!

Nie mam zielonego pojęcia czy byk, którego dziś fotografowałem to szesnastak czy czternastak. Gdy wyszedł na polankę śródleśną, było już ciemno. Zdjęcie udało się zrobić, ale nie mogę się doliczyć odnóg, ponieważ w koronie działy się różne rzeczy, widlaste odnogi, "odrostki-króciaki", jednym słowem wicher :)
W zasadzie nie ma to znaczenia, przecież nie jestem myśliwym, a przyjemność z podziwiania go, nie zależała od dokładnej znajomości klasyfikacji poroża.
Jutro postaram się podejść do niego bliżej. Dziś było już zbyt późno, a może wyjdzie nieco wcześniej.

Przyznać muszę, że nowe miejsce, które od trzech dni odwiedzam, jak na ten moment pozytywnie mnie zaskakuje. Codziennie coś się dzieje :)


7 komentarzy:

 1. Ha a jednak wiedziałem że niedługo uraczysz nas pięknym zdjęciem byka. Super :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Stada myśliwskich hien jeżdżą po lesie samochodami i strzelają na oślep, a Ty przemierzasz kilometry jak najprawdziwszy łowca ze starych czasów, więc myślę, że dobrze, że się starasz policzyć i określić. To Twoje trofeum bezkrwawych łowów i natrudziłeś sie by je zdobyć. I warto propagować taki sposób polowania. Byk zdaje się być potężny, piękna zdobycz. Gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. potężny kark, o tej porze roku, po takich upałach, to rzeczywiście rzadkość. Masywny korpus, to silny, dorodny byk.
   Oby przeżył dewizówkę! W przyszłym roku nałoży jeszcze większe poroże. To byłoby coś. Niestety chłopcy od euro-dolarowego zadawania śmierci nie bawią się w selekcję. Kiedy jakaś euro-niedojda trafi na tego byka ... po nim ... zamieni się w wieszak w przedpokoju jakiejś pierdoły, ku uciesze sąsiadów, którzy podziwiając wieniec, będą przekonani, że właśnie przezywają kontakt z naturą ... ech ... słabe to wszystko jest!

   Usuń
 3. Ale przystojniak! Podziwiam, tym bardziej, że teraz tak trudno po cichutku :).
  Pozdrawiam, Kasia z Olsztyna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no, z tego powodu stosuję ostatnio zasiadkę. Ch(ł)odzenie nie wchodzi w rachubę :)

   Usuń
 4. Piękny i na dodatek o tym wie. On byk z wichrem na głowie. I niech go Duch puszczy przed bezmózgami z lufami strzeże.

  OdpowiedzUsuń