piątek, 22 sierpnia 2014

magia!

Od dawna jestem opętany magią świtu w lesie. Uwielbiam jak nic na świecie być w Puszczy przed wschodem słońca i wchłaniać, pochłaniać, przyswajać i tarzać się w każdym luxie porannego światła.
To w tym momencie dzieją się w lesie najpiękniejsze rzeczy i zjawiska. To wtedy nagromadzona nocą wilgoć spada z igliwia, rosa skrzy się na śródleśnych polanach, a zwierzyna wraca z nocnych żerowisk do ostoi i mateczników. Jednocześnie "ożywają" ptaszki i ptaki. Słychać dzięcioły i głos myszołowa w oddali, a wszystko zagłuszają buszujące w porannych promieniach światła wszędobylskie sikory.
I wczoraj postanowiłem, że muszę zrobić coś, żeby Wam to pokazać, żeby nie zachowywać tych doznań wyłącznie dla siebie. Oczywiście zdjęcie milczy i nie pachnie, ale mam nadzieję, że Wasza wyobraźnia dopowie to co starałem się w paru wstępnych zdaniach opisać.
Nie ma chyba piękniejszego w Puszczy widoku, niż przemieszczające się o świcie, cichutko i powoli jelenie. Zobaczcie proszę jakie powstają wówczas obrazy. Z mojego punktu widzenia, niezapomniane. Dokładam zdjęcie Gąsiorka z niemal tego samego miejsca, ponieważ uważam, że te dwa zdjęcia bardzo pasują do tego cyklu.

 


10 komentarzy:

 1. Piękny jest ten święty spokój, i jak straznik, pilnujący go gąsiorek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo się staram nie zakłócać tego spokoju, a jedynie sycić się nim :)

   Usuń
 2. Fantastyczne te złociste smugi w lesie, a najbardziej podoba mi się złota chmurka nad jeleniami na drugim zdjęciu. Dodatkowo czerwieni grzbiet jelenia - super. A na piątym bardzo interesująco wyglądają krzaczorki z przodu (co to za zielsko? -zapytywuję)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w zasadzie skupiałem się na łaniach, ale to może być albo grabina albo buczyna. Tzn. najczęściej w takich miejscach rosną.

   Usuń
 3. Wyglada to jak Ilustracje do bajek ,a nie rzeczywisty swiat- Budzi się we mnie pozytywna ZAZDROSC. Może kiedyś uda mi się podczepić :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję, ilustracje do bajek to poważny komplement. W takich sytuacjach czuję się rzeczywiście jak w bajce. :)

   Usuń
 4. Po prostu perelki! Cudne sa te zdjecia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja bym powiedziala ze to klimaty basniowe bo patrzac na zdjecia czuje sie magie uwieziona w naturze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Ci dziękuję Elu za tak miły komentarz. W naturze zaklęta jest i magia i piękno jednocześnie.

   Usuń