środa, 20 sierpnia 2014

rano widziałem cud!

W zasadzie nie ma co pisać. Czasami sytuacja jest poza kontrolą, w zasadzie noc, tzn. pół godziny przed świtem. Zdjęć ruchomych obiektów, tym bardziej startujących czy lecących ptaków .. .nie robi się w ciemnościach. A ja zrobiłem i powiem Wam, że z przyjemnością prezentuję ten fragment wczesnoporannej emocji. Do tego dołóżcie sobie w wyobraźni zapach traw skąpanych w rosie,  donośny głos dzięcioła czarnego, drących się w oddali żurawi i łomot miarowo uderzających skrzydeł łabędzia krzykliwego. Cytrynowy dziób był jedynym elementem "kolorowo świecącym" w tej scenie. Modliłem się żeby mój autofocus w tych warunkach łaskawie złapał jakkolwiek rozumianą ostrość. Teraz gdy patrzę na to zdjęcie, wydaje mi się, że dziś, bardzo rano, widziałem ... cud.... i godzinę później :)


12 komentarzy:

 1. Nawet gdyby cudu nie było, zdjęcie i tak byłoby magiczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, rozmawialiśmy o tym wielokrotnie, że są sytuacje, które fajnie jest utrwalić bez względu na jakość zdjęcia i są też takie, że spaprana jakość (ziarno) dodaje nawet uroku.

   Usuń
 2. Kurcze, nawet ślady startu na wodzie są poczwórne. Ekstra

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Beata, Ty już więcej nie pij! ;)

   Usuń
  2. Naprawdę nie widać odbicia rozprysków wody w wodzie? Ograniczę przyjmowanie kawy i herbaty. Ewidentnie te trunki szkodzą.

   Usuń
  3. widać, oczywiście widać, herbę pobieraj śmiało, tak tylko jakoś .. .nie wiedziałem co napisać i napisałem co napisałem, a jak mówią, lepiej milczeć, niż mówiąc, potwierdzić, że nie miało się nic do powiedzenia :)))

   Usuń
 3. Uwielbiam te Twoje foty, czysta magia hmmmm .... można sie rozmarzyc! Dziekuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o, bardzo miło, dziękuję i witam na moim blogu:)

   Usuń
 4. Przez taki opis i takie zdjęcia, siedząc przed komputerem można usłyszeć łopot skrzydeł i poczuć łomot serca fotografa. Aż się oczy same śmieją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. takie opinie radują mnie niezwykle i mobilizują do kolejnych wypraw. W ciągu minionych dwóch dni odkryłem nowe tereny i zebrałem materiał na kilka postów:)

   Usuń
 5. Świetne zdjęcia, po prostu... :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Ewo ... przyjemność po mojej stronie:)

   Usuń