sobota, 14 lutego 2015

symetria estetyką idiotów

No właśnie, nawiązując do tytułu bloga zacznę od zdjęcia, w którym zrobiłem co mogłem, by nie było symetryczne ... przynajmniej nie całkowicie symetryczne, co pozwala mi pozostać w przekonaniu, że nie jestem całkowitym idiotą :)

Obok powyższego ogrodzenia przechodzę wielokrotnie idąc do lasu, a dziś, zaskoczony stwierdziłem, że drut od zawsze będący zwykłym, gładkim drutem ogrodzeniowym, nagle stał się ... kolczastym!

Dzień wcześniej wybrałem się w to miejsce przed świtem, by podziwiać jelenie schodzące z nocnego wypasu. Poranek nie dość, że okazał się pochmurny, to jeszcze mglisty. Oto co udało mi się zobaczyć ...


A gdy spojrzałem już tylko nieco dalej, widziełm tyle ...

Zdesperowany w ciągu dnia wyskoczyłem na spacer i wykorzystując krótkie momenty słońca przedzierającego się przez chmury, popełniłem taki oto tryptyk:
To jak wiecie bardzo nieliczny w moim życiu przypadek, żebym w ogóle pochylił się na "chaszczem jakiemś". No ale raz na jakiś czas można ;)
Dzisiejsze spotkanie zamykam zdjęciem  lasu, takiego, jaki mi dziś przez cały dzień towarzyszył, radosnego, słonecznego, pełnego pozytywnej atmosfery, Takiego nastroju życzę Wam w walentynkowe popołudnie :)


17 komentarzy:

 1. A ja zawsze tak jakoś do symetrii dążę i wystarczy, że zasłonka z jednej strony jest inaczej niż z drugiej i już muszę poprawić ;-). Chciałam mieć symetrycznie ubarwionego kota, ale jak był mały nie było widać, jak się kolor rozłoży i mam niesymetrycznego :D.
  Widzę, że u Ciebie takie same badylka jak u mnie rosną. Miałam dziś znów iść i uwieczniać, ale stwierdziłam, że ile można identyczne kadry robić. Poczekam na wiosnę, już niedługo :-). Bardzo ładny tryptyk wyszedł!
  Ale ostatnie zdjęcie takie optymistyczne z pięknym oświetleniem - najlepsze. Pogoda ostatnio jest iście zachęcająca do wyjść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki Husky, to dla mnie komplement, że Tobie - "mistrzyni haszcza" podobają się te zdjęcia :) Pozdrawiam Cię walentynkowo! :)))

   Usuń
  2. Dziękuję za pozdrowienia i również walentynkowo pozdrawiam! :-)

   Usuń
 2. Dziękuję za walentynkowe życzenia - spełniły się - popołudnie było pozytywne, gapiłam się w zdjęcia zrobione w dzisiejszy poranek :-)

  Chaszcze bardzo malownicze, a symetria jedyna w swoim rodzaju :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzień był piękny, czekam na Pani zdjęcia :)

   Usuń
  2. dzień był piękny, czekam na Pani zdjęcia :)

   Usuń
 3. Śliczny ten drut.
  Żyjemy na dwóch różnych planetach, przybywszy do lasu przed świtem miałam wschód jakiego dawno nie było, kula wielka i ognista, powietrze kryształ, śnieg skrzący, chuchające żywiołki, cud marzenie.
  Bywam symetrycznym idiotą.
  I jestem robotem :)))  OdpowiedzUsuń
 4. Czy nie piękne jest symetryczne poroże świadczace o dobrym zdrowiu jelenia i czyż nie piękny jest cały symetryczny jeleń? Ale bardzo ładny "Tryptyk niesymetryczny".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. symetryczność poroża jest pozorna, w zasadzie nie widziałem jeszcze symetrycznego poroża i bardzo bym się zdziwił widząc je :)

   Usuń
 5. O symetrii jako pięknie głupców zwykle prawi mi pan Remontowiec, gdy coś się według niego nie da zrobić. I już się przyzwyczaiłam, że z symetrią mi nie po drodze. A tryptyk bardzo smaczy Ludowi wyszedł. Zastanawiam się nad wyproszeniem sl1m.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie ... wyszedł jakoś ;) Beatko, a w jakiej formie chcesz to zdjęcie?

   Usuń
  2. elektronicznej. I uprzejmie uprasza się Luda by nadmiarem skromności nie grzeszył

   Usuń
  3. jak kiedyś napisałem w komentarzu do Ewy R., który to zacytuję poniżej, nie ma we mnie skłonności do skromności :)
   toż wspomniany komentarz:

   Myśl ta zabawę mi przypomniała
   o nazwie "pięć minut szczerości"
   zabawa ta była wspaniała,
   … oczywiście z młodości !

   Co dzień mówię lasom, gajom,
   że nie ma we mnie skłonności,
   wbrew polskim zwyczajom,
   do nadmiernej skromności!

   Zatem chwalę się po troszę,
   znam się na zwierzakach
   i nie miejcie żalu proszę
   dobrze znam się też na ptakach ;)

   zdjęcie jest do Twojej dyspozycji, to dla mnie zaszczyt i przyjemność łechcąca próżność człowieczą, jednak wskaż proszę źródło. Nie chodzi mi tu o się chwalenie, ale żeby ludzie wiedzieli, że nie kradzione :)

   Usuń
  4. Szanowny Ludzie mam zamiar zdjęcie to wydrukować do mej własnej miniglaeryjki domowej. Może więc zostać przez Luda podpisane, bo żadne inne zastosowanie przedmiotowego zdjęcia nie jest planowane.

   Usuń
  5. podaj mi na FB swój adres mailowy - prześlę większa wersję :)

   Usuń
  6. Wyślę nawet prośbę na Twój adres mailowy, który raczyłeś swego czasu w pogoni za wilgą podać

   Usuń